Co zobaczyć w Warszawie

W Warszawie na Żoliborzu mieści się wypożyczalnia samochodów AutoCar24h.

Jeszcze Państwo o tym nie wiecie? A przecież „jak przygoda to tylko w Warszawie…” i to dzięki naszej firmie.

Nasze zaproszenie kierujemy do wszystkich – do tych, którzy pragną przeżyć „wspomnień czar”, zakochanych, turystów, warszawiaków, obcokrajowców… Nie sposób poruszać się po naszej metropolii pieszo, dlatego warto skorzystać z naszych usług wynajmu samochodu.

„Warszawa da się lubić” – to mało, w Warszawie można się zakochać do utraty tchu. Najpierw trzeba ją jednak poznać.

Może zaczniemy właśnie od Żoliborza? Warto się zatrzymać na zielonych terenach parku Kaskada, Kępy Potockiej, Stoków Cytadeli, parku Żeromskiego wraz z Prochownią, by odetchnąć świeżym powietrzem i poczuć tchnienie wiosny – a stąd już tylko krok na Bulwary Wiślane zmodernizowane w ostatnich latach i przygotowane do rekreacji i turystyki. Duchowe odprężenie zapewni nam wizyta w kościele św. Stanisława Kostki, nierozerwalnie związanym z postacią ks. Jerzego Popiełuszki.

Aleją Jana Pawła II dojedziecie Państwo do Centrum Warszawy. To zaledwie 5 km.

Stare Miasto urzeknie Was niepowtarzalnym czarem uliczek, kamieniczek, koncertami kapel warszawskich. Obejrzycie pomnik Syrenki, Barbakan i nieopodal małą postać wielkiego powstańca warszawskiego. Nad wszystkim góruje kolumna Zygmunta tuż przy Zamku Królewskim. I tak możemy poznać zabytki Starówki.

Warszawa to miasto uświęcone krwią Polaków. Przekonacie się Państwo, czytając tablice pamiątkowe na kamienicach Krakowskiego Przedmieścia, Nowego Światu poświęcone zamordowanym, rozstrzelanym przez Niemców Polakom. Pamięć historyczna o wydarzeniach, bohaterach i ofiarach znalazła swój materialny wyraz w pomnikach, np. Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik Nike, Chopina, Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Polski Walczącej, Poległym i Pomordowanym na Wschodzie, Pomnik Powstańców Warszawy…

Cmentarze warszawskie – Cmentarz Powązkowski, Bródnowski, Wolski to zbiorowe pomniki pamięci.

Zabytki Warszawy to również zamki i pałace – Zamek Królewski, Belweder, Zamek Ujazdowski, Łazienki, pałac w Wilanowie. Zwiedzając je chętnie zrobicie Państwo przerwę siadając w cudownych parkach, np. łazienkowskim i wilanowskim.

Muzea warszawskie są swoistym zapisem historii miasta. Dziś większość z nich ma charakter multimedialny. Warto je zwiedzić. Spośród bardzo wielu uwagę powinny zwrócić – Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zachęta, Muzeum Warszawy, muzea w Wilanowie i Zamku Królewskim, Centrum Nauki Kopernik.

W Warszawie, jak nigdzie, splotły się tragiczne losy Polaków i Żydów, o czym przypominają Pomnik Bohaterów Getta i Muzeum Historii Żydów Polskich, cmentarz żydowski.

Wróćmy do teraźniejszości. Któż z Państwa nie chciałby być na Stadionie Narodowym, by poczuć temperaturę zmagań polskich sportowców?

Zwiedzenie Pałacu Kultury i Nauki, budynku o wysokości 237 metrów, dostarczyłoby zupełnie innych doznań.

Najpiękniej utrwalicie Państwo Warszawę z tarasów widokowych usytuowanych w różnych miejscach stolicy, np. hotel Marriott (140m), Pałac Kultury i Nauki, kopiec Powstania Warszawskiego. Przekonacie się Państwo, że warszawski skyliner jest niezwykły.

To tylko niektóre z propozycji, dzięki którym poznacie Warszawę korzystając z usług AutoCar24h.

Serdecznie zapraszamy!